Costuleni

Stire foarte importanta, dedicata pt toti plecati peste hotare

« Older   Newer »
  Share  
jenea
view post Posted on 1/12/2007, 10:53




Tomitza, n-ar fi rau daca ai putea sa vorbesti si cu preotul, sau macar cu cineva din reprezentantii lui, ca sa aflam si parerea lor despre aceasta huliganie!
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 1/12/2007, 12:21




Am deja fotografiile imi trebuie articolul.

 
Top
Cladicov_Grigore
view post Posted on 1/12/2007, 22:31




As propune ceva ,,sa facem cumva si sa ajutam copii necajiti din sat cu venirea irnii ei sunt viitorul nostru''. Astept raspunsuri.


ASTEPT PROPUNERI???????????
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 2/12/2007, 02:45




CITAZIONE (Cladicov_Grigore @ 1/12/2007, 22:31)
As propune ceva ,,sa facem cumva si sa ajutam copii necajiti din sat cu venirea irnii ei sunt viitorul nostru''. Astept raspunsuri.


ASTEPT PROPUNERI???????????

Da ar trebui de ajutat, dar cu ce???

noi sintem neputinciosi.

Unica solutie e sa gasim un sponsor,

dar e foarte greu de gasit,

eu aici in Italia cunosc multe asociatii care se ocupa cu voluntariatu in moldova,


si vreau sa va zic ca satul nostru inca sta bine in comparatie cu aaltele mult mai necajite.
 
Top
Cladicov_Grigore
view post Posted on 2/12/2007, 11:26




Multumesc vladislav ca ai incredere in mine si putem sa ajutam copii acestea, acum suntem putini care discutam despre problemele de la noi din sat dar mai este pina va veni Craciunul , cu ajutorul nostru si cu ajutorul unor oameni cu suflet putem sa facem ceva pentru copii din sat. Trebuie sai ajutam va rog ginditiva la asta?>>>?
 
Top
corina_85
view post Posted on 2/12/2007, 16:03




Astazi la biserica a avut loc o slujba pentru cei plecati peste hotare :amici:

Edited by corina_85 - 2/12/2007, 21:37
 
Top
Cladicov_Grigore
view post Posted on 2/12/2007, 20:34




Corina nam inteles ce la anuntat crestinul pe parinte?
 
Top
Hassan.murad
view post Posted on 3/12/2007, 11:46




aseara pe la orele 23 a avut loc un grav accident pe trasa la intrarea in sat despre Ungheni. In urma caruia au decedat un barbat si doua doamne dintre care una trebuia sa nasca saptamina aceasta. Soferul se afla in reanimare in stare foarte grava. cei vinovati de accident au fugit de la locul accidentului. Dumnezeu sa-i ierte si sa le fie tarina usoara
 
Top
jenea
view post Posted on 3/12/2007, 14:02




Dumnezeu sa-i ierte ...
 
Top
tomitza
view post Posted on 3/12/2007, 18:06




QUOTE (Hassan.murad @ 3/12/2007, 11:46)
aseara pe la orele 23 a avut loc un grav accident pe trasa la intrarea in sat despre Ungheni. In urma caruia au decedat un barbat si doua doamne dintre care una trebuia sa nasca saptamina aceasta. Soferul se afla in reanimare in stare foarte grava. cei vinovati de accident au fugit de la locul accidentului. Dumnezeu sa-i ierte si sa le fie tarina usoara

scuza pentru ca trebuie sa te contrazic iarasi dar adevarul e ca in acel accident nimeni nu a fugit de la locul faptei.da Dumnezeu sa le odihneasca in pace pe cele doua doamne si acel barbat care au decedat.cei din a doua masina sunt internati in sectia de reanimare alaturi de soferul Cibotaru Boris, care nu si'a asigurat viata si nu avea luminile aprinse la automobil si nu a semnalizat intentia sa de a face cotitura.Aduc sincere condoleante colegului meu Cibotaru Andrei cu pierderea mamei sale.

QUOTE (vladislav_g @ 1/12/2007, 12:21)
Am deja fotografiile imi trebuie articolul.

Vlad incerc sa ma ocup de acest caz, citeva zile nu am avut acces la net dar acuma am rezolvat.ok chiar maine incerc sa aflu mai multe detalii
 
Top
Hassan.murad
view post Posted on 3/12/2007, 18:47




QUOTE (tomitza @ 3/12/2007, 18:06)
scuza pentru ca trebuie sa te contrazic iarasi dar adevarul e ca in acel accident nimeni nu a fugit de la locul faptei.da Dumnezeu sa le odihneasca in pace pe cele doua doamne si acel barbat care au decedat.cei din a doua masina sunt internati in sectia de reanimare alaturi de soferul Cibotaru Boris, care nu si'a asigurat viata si nu avea luminile aprinse la automobil si nu a semnalizat intentia sa de a face cotitura.Aduc sincere condoleante colegului meu Cibotaru Andrei cu pierderea mamei sale.

nu-i nimic, pur si simplu am fost rau informati de la inceput. Uitati-va la mesager, astazi, vor relata cele intimplate.
 
Top
tomitza
view post Posted on 3/12/2007, 18:54




da am vorbit azi cu cineva de la Situatii exceptionale si mi'a zis ca e cel mai grav accident rutier din raion.pacat ca a fost sa se intimple asa. condoleante familiilor care sufera in aceasta mare pierdere...

nu a murit profesoara... ci sotia lui Boris Cibotaru, care era mecanic paremise in sat...
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 3/12/2007, 18:55




Hasan poti sa filmezi de la televizor reportajul cu camera foto si sa mil trimiti,

Stiu ca va fi o calitate proasta dar oarecum trimitemil.

Multumesc anticipat
 
Top
Cipy_Biker
view post Posted on 3/12/2007, 19:37




Iti ingheata inima cind auzi despre asha cazuri, condoleante rudelor celor ce au fost victime accidentului de aseara...pe cit a fost de neshteptat pe atit de inspaimintator... sper ca de acum inainte in special tinerii din sat se vor gindi de 2 ori inainte sa urce la volanul mashinii, daca s-a intimplat asta unui om cu multi ani de practica... :( :( :( :( :(!!!!
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 3/12/2007, 20:03




Astai temporar Cipy, o sa treaca ceva timp si o sa se uite, si toti din nou o sa conduca ca nebunii,

Sa ne aducem aminte de anii precedenti doar la noi au mai fost cazuri asa grave.
 
Top
89 replies since 27/11/2007, 12:53   1313 views
  Share