Costuleni

Stire foarte importanta, dedicata pt toti plecati peste hotare

« Older   Newer »
  Share  
vladilena
view post Posted on 21/1/2008, 20:13




ok.e in regula.prima data se iarta.
 
Top
vladilena
view post Posted on 22/1/2008, 09:57




cititi sau ascultsti la pro tv.md,care nu au citit,reportajul :Moldova se uneste cu Romania.N-ar fie rau daca s-ar adeveri cele spuse.
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 30/1/2008, 22:36




Sarma ghimpata de la Prut poate fie scoasa
Decizia Consiliului local din Ungheni prin care se propune scoaterea sarmei ghimpate de la frontiera cu Romania este legala.
Verdictul a fost pronuntat de Judecatoria din oras.

Hotararea Consiliului fusese atacata in instanta de ministerul administratiei publice locale. Acesta afirma ca decizia nu a fost semnata de secretarul consiliului din Ungheni si, respectiv, nu este legala. Pe de alta parte, judecatoria a decis ca in acest caz legea nu a fost icalcata. Reclamantul poate ataca insa decizia la Curtea de apel. Consilierii democrati din Ungheni au aprobat anterior o declaratie prin care propun ca sarma ghimpata de la Prut sa fie scoasa. Alesii locali nu stiu insa cand ar putea fi daramat gardul, urmand ca aceasta chestiune sa fie coordonata cu granicerii si alte autoritati centrale.

image

Priveste Video
 
Top
corina_85
view post Posted on 2/2/2008, 11:41




Daca va grabiti sa ajungeti in aceasta seara la intilnirea cu absolventii ,linistitiva graba si faceti altceva, deoareca nu va avea loc acesta sarbatoare.
Motivul:Clasa 12 nu doreste sa organizeze sarbatoarea deoarece anul trecut tot ei au organizat.

O alte noutate seful casei de cultura nu mai este Andrei ci o doamna.
Intrebare:1.Cine este noul sef?
2. Cum a ajuns sa-i ia locul lui Andrei?
Cine raspunde e bravo, eu stiu ,dar va voi spune dupa ce va dati cu parerea
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 2/2/2008, 14:52




Rau, taman cind generatia mea inplineste 10 ani de la absolvirea scolii :( .

Si cinei Corina directoarea clubului??? Nu am idee si nici nu imi trece nimeni prin cap cine ar putia fi.
Nu cunosc nici o femeie in sat sa fie absolventa a unei scoli de muzica sau de arte frumoase.
Hai zi tu cine e? si pe urma o sa zicem e bine sau nu.
 
Top
Cipy_Biker
view post Posted on 2/2/2008, 17:58




Directoarea clubului presupun ca e Eudochia Goian, alte detalii despre cum sau de ce a ajuns acolo nu shtiu...
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 2/2/2008, 20:35




CITAZIONE (Cipy_Biker @ 2/2/2008, 17:58)
Directoarea clubului presupun ca e Eudochia Goian, alte detalii despre cum sau de ce a ajuns acolo nu shtiu...

Da cinei Eudochia Goian????? :blink: :arabiati:
 
Top
Cipy_Biker
view post Posted on 3/2/2008, 18:38




Este consilier la noi in sat, sotia lui Slavic Goian (Ciaica ii mai spun unii)
A dat candidatura la primarie, dar nu a cistigat...
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 5/2/2008, 15:07




Scuza dar e bardac mare in satul asta.
Ce chear toti pot sa isi dea candidatura la primarie fara a avea macar studii superioare???
Eu nu inteleg un lucru, cum sa avem noi progres noi in tara daca ne conduc persoane nu pregatite si putin competente?
 
Top
corina_85
view post Posted on 8/2/2008, 19:33




Corect ,sotia lui Ceaica, a ajuns sa fie sefa a casei de cultura deoarece sia dat voturile de la alegeri actualului primar, in schimbul clubului. asa a ajuns andrei fara serviciu, dintrun principia al cuiva.
 
Top
corina_85
view post Posted on 9/2/2008, 14:22




un lucru foarte frumos se va intimpla la noi la liceu.Liceul a cistigat un proiect de o suma frumusica ,pentru a schimba toate geamurile si usile de termopan.

deasemenea in incita punctului medical sa tinut o ora pentru mamele ce au copiii pina la un an, pentru a vedea ce cunosc tinerele mame si pentru a le invata ce nu cunosc
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 9/2/2008, 18:30




CITAZIONE (corina_85 @ 9/2/2008, 14:22)
un lucru foarte frumos se va intimpla la noi la liceu.Liceul a cistigat un proiect de o suma frumusica ,pentru a schimba toate geamurile si usile de termopan.

deasemenea in incita punctului medical sa tinut o ora pentru mamele ce au copiii pina la un an, pentru a vedea ce cunosc tinerele mame si pentru a le invata ce nu cunosc

Da e bine pentru scoala noastra.
Mi interesant cine a facut acest proect si la cistigat??
Se vede ca e o persoana competenta.

Si cine a organizat cursul pentru mame??? :barza:
 
Top
Cipy_Biker
view post Posted on 10/2/2008, 11:46




Cind au avut loc toate acestea??? Chiar vor schimba toate ferestrele??? Acolo trebuie de investit nu gluma...
 
Top
corina_85
view post Posted on 10/2/2008, 12:49




La scoala a cistigat proiectul deoarece s-au strins 50 de persoane.Cei ce se ocupa cu cheltuiele sunt din S.U.A, de toate sa ocupat dl. Rudico.
iar la punctul medical au fost trimisi de la ministerul sanatatii(erau nevoiti sa o faca ca vor fi controlati)
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 11/2/2008, 00:55




CITAZIONE (corina_85 @ 10/2/2008, 12:49)
La scoala a cistigat proiectul deoarece s-au strins 50 de persoane.Cei ce se ocupa cu cheltuiele sunt din S.U.A, de toate sa ocupat dl. Rudico.
iar la punctul medical au fost trimisi de la ministerul sanatatii(erau nevoiti sa o faca ca vor fi controlati)

In ce sens s-au strins 50 de persoane????
 
Top
89 replies since 27/11/2007, 12:53   1313 views
  Share