Costuleni

Omor in Costuleni

« Older   Newer »
  Share  
vladislav_g
view post Posted on 29/10/2008, 09:15




In data de 27 octombrie pe strada ce leaga Costuleni de Valea Mare a fost gasit cadavrul ne insufletit a cetatencei din Costuleni Curbatova Elena.

Ea a decedat in urma unei taieturi in regiunea gitului.

Cazul se investigheaza de catre colaboratorii de politie din zona.

Cine are mai multa informatie poate sa scrie aici.
 
Top
tomitza
view post Posted on 29/10/2008, 12:18




OHH..Doamne deja imi este frica sa mai ies din casa?nu am auzit de aceasta tragedie dar e ingrozitor ce se intimpla in Moldova noastra! oare astia care savirsesc asemenea crime nu au delok frica de Dumnezeu? Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 29/10/2008, 12:34




A esit vinul nou, si incepe perioada prostiilor, daca va uitati anul trecut in aceasi perioada, tot sau intimplat multe nebunii.
Si se pune intrebarea: de ce oare in aceasta perioada se intimpla cele mai multe?

Dupa mine cred ca e devina bautura, care acum in aceasta perioada este din ambundanta.
 
Top
tomitza
view post Posted on 29/10/2008, 12:38




Poate ai dreptate Vlad.Daca ar fi dupa mine as exporta tot vinul din tara, ca la nebuni nu le trebuie bautura daca nu pot sa'si controleze actiunile.Macar sa se puna niste amenzi usturatoare pentru cei care sunt gasiti in strada in stare de ebrietate.Bine, este clar ca bautura face din om o bestie, dar chiar sa ajungi sa omori cu singe rece? asta e prea de tot...Oare viata unui om se rezuma la o sticla de rachiu?
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 29/10/2008, 12:45




Da, a intrat in vigoare noua lege, ca cine o sa fie beat la volan o sa fie retinut pe 15 zile.
Asaca e ceva pozitiv.
Dar ce priveste criminalii, din pacate nui poti controla. :(
 
Top
tomitza
view post Posted on 29/10/2008, 12:50




Stii este o vorba: Dumnezeu nu bate cu batzul! cred ca si ei vor avea de suferit pe urma aceasta, in caz ca nu sunt alienati cu totul.Cel putin macar constiinta sa'i sfarme! ca ltceva nustiu ce ar putea sa'i linisteasca!
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 29/10/2008, 13:03




Fii sigura ca pe faptas il asteapta minim 20 de ani dupa gratii.
 
Top
tomitza
view post Posted on 29/10/2008, 13:06




asta daca il prinde si daca nu? sa mai asteptam sa omoare pe cineva?
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 29/10/2008, 14:01




Am aflat ca fata se ocupa de trafic de fiinte umane, si prima presupunere e ca ar o rafueala pentru cea ce a facut.
Pentru ca cadavrul ei nu era pe drum ce inafara drumului in buruian.
Si statea acolo de o zi sau doua.
Se vede ca cineva a aruncato mai departe de drum, ascuzindo in iarba.
 
Top
tomitza
view post Posted on 29/10/2008, 14:06




cine stie ce a fost? oricum nu doresc nimanui o asemenea moarte...plus ca mai avea de crescut un baiat.copilul de ce trebuie sa sufere? nu s'a gindit nimeni la asta? si apropo, este un baiat foarte destept.imi pare rau ca asemenea lucruri se pot intimpla.cit despte ocupatiile ei, ar fi trebuit trasa la raspundere si sa stea la racoare un pik, nu sa fie omorata.
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 29/10/2008, 14:10




Asta e, nu toti stau bine cu nervii.
Dar cine stie ce s-a intimplat cu adevarat...
 
Top
tomitza
view post Posted on 29/10/2008, 14:13




asta asa e. acuma am vazut cativa tineri care aduceau steagurile de inmormantare si m'am intristat grozav.era prea tinara sa moara.la 24 de ani ce reusesti sa intelegi din viata?si asa e scurta viata, dar sa ti'o mai ia cineva?nustiu ce sa zic, inca sunt socata...mi'e frika de moarte...
 
Top
tomitza
view post Posted on 30/10/2008, 12:37




am aflat ca s'a descoperit faptasul crimei.am fost socata sa aflu ca mi'e vecin si mi'e rusine sa locuiesc linga asemenea persoane. din auzite se spune ca este Boris Solomon (shacalu) si inca cativa complici.au omorat fata cu brutalitate chiar in curtea acestuia dupa care au dus'o in buruiene intre Valea Mare si Costuleni ca sa induca in eroare politia.Cum aflu mai multe detalii le voi posta.Acuma a fost inmormantata.inca sunt socata de acest caz.Am vazut familia indurerata si multi locuitori ai satului care au petrecut'o pe Lenuta pe ultimul drum.Sa'i fie tarana usoara!Doamne ocroteste'ne pe noi toti de nebuni.Propun ca fiecare dintre noi sa aprindem o lumanare in memoria Lenutei, indiferent cum a fost ea, dar care merita sa cunoasca si aspectele frumoase ale vietii.Si sa ne rugam la Dumnezeu sa ne ocroteasca de alcoolicii care isi pierd contolul si ne trimit in pamint.
 
Top
vladislav_g
view post Posted on 30/10/2008, 13:03




Am aflat si eu, si am mai aflat ca mai sunt complici.
Oameni gospodari din sat, cu familii si destul de invirsta.

 
Top
tomitza
view post Posted on 30/10/2008, 13:16




da, asa e.e ingrozitor ceeea ce s'a intimplat.toti sunt in stare de soc.oare de ce trebuie sa se intimple asemenea nenorociri? nustiu ce sa mai cred despre lumea asta.
 
Top
32 replies since 29/10/2008, 09:15   486 views
  Share